تغییرات در فشار پمپ واترجت می تواند باعث ایجاد اثرات سو بر روی قطعه نهایی گردد. بنابراین لازم است که در حین انجام عملیات، برنامه ریزی به گونه ای باشد که تغییرات فشار پمپ به حداقل رسیده و از ایجاد اثرات نامطلوب بر قطعه کار جلوگیری شود. در مواردی که تلرانس مورد نظر در حدود 0.005 اینچ باشد، رعایت این مسئله الزامی است. پمپ های قدیمی تر اغلب بیشتر باعث بروز چنین مشکلاتی می شدند ولیکن پمپ هایی که با استفاده از سیستم میل لنگ کار می کنند باعث توزیع فشار یکنواخت تر و منظم تر می گردند.

پمپ واترجت

طرز کار پمپ واترجت

موتور الکتریکی نیروی خود را از برق شهر گرفته و نیروی لازم برای به حرکت در آوردن پمپ روغن را تولید می کند. پمپ روغن نیز با این نیرو شروع به چرخیدن کرده و روغن را از منبع روغن مکیده و فشار آن را بالا می برد. این روغن از طریق لوله های رابط به سیستم تقویت کننده می رسد . البته ممکن است این روغن قبل یا بعد از پمپ از یک فیلتر بگذرد. روغن به سیستم تقویت کننده رسیده و فشار آب را بالا برده و خود روغن مانند یک چرخه به هردو طرف پیستون می آید، آب نیز قبل از رسیدن به تقویت کننده از فیلتر عبور می کند . آب خارج شده که دارای فشار زیادی است وارد انباره می شود . آب پر فشار از انباره وارد لوله های فشار قوی می شود و از یک شیر قطع و وصل گذشته و به نازل می رسد. نازل نیز همانند انژکتور موتورهای دیزل کار می کند یعنی با کوچک کردن سطح مقطع، فشار و سرعت را بالا می برد .

هنگامی می توانیم بگوییم ماشین کاری صورت گرفته است که فشار حاصل از آب و مواد ساینده بر نیروی بین مولکولی قطعه کار غلبه کند. نازل برای برشکاری می تواند ثابت یا متحرک باشد. در هنگام حرکت تجهیزات متصل به دستگاه، دارای رنج و محدوده حرکتی متقاطع بین 2 یا 3 محور می باشند درست همانند محورهای متعدد و چندگانه روبات های صنعتی. برای این منظور نرم افزار های CAD/CAM با کنترلرها و تنظیم کننده های CNC ترکیب می شوند تا بتواند نقشه ها و طرح های مورد نظر را به مسیر های برنامه ریزی شده دیجیتالی قابل فهم برای ماشین تبدیل کند تا عملیات برشکاری توسط کله گی سیستم اجرا گردد.

برای مشاهده خدمات برش شرکت پایابرش توس به صفحات برش واتر جت ، پرس برک CNC (خم CNC) ، گیوتین CNC مراجعه نمایید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 05136510943 و یا شماره همراه 09122008001 تماس حاصل فرمایید.

logo

تماس با ما

آدرس:   شهر قدس - شهرک صنعتی زاگرس - خیابان گلبرگ جنوبی - خیابان تلاشگران - کوچه کاوشگران - پلاک ۶

موبایل:   09122008001

ایمیل:   info@technowaterjet.com