یکی از مزیت های استفاده از واتر جت توانایی برش هر ماده ای با هر سختی می باشد. همانطور که در مقاله قبل ( برش واترجت چیست؟) عنوان شد، این وسیله توانایی برش کاغذ، آلومینیم، آهن، تیتانیم و سایر فلزات گرانبها، فوم، شیشه، چوب، پی وی سی، لاستیك، پلاستیك، پلكسی گلاس، پلی اتیلن، كامپوزیت، سنگ و سرامیک و كاشی و سایر مواد را دارد.

می توان به جرأت بیان کرد که مزیت اصلی برش واترجت توانایی برش مواد بدون تغییر در ساختار ماده می باشد که علت آن ماهیت سرد بودن برش می باشد در واقع در این عملیات برش بدون آنکه تنش حرارتی به فلز وارد شود، پروسه برش صورت می گیرد و برخلاف برش گرم (پلاسما، لیزر، هواگاز) تغییر ساختاری در فلز و سایر مواد رخ نمی دهد.علاوه بر این موضوع هیچ تنشی نیز به ماده وارد نمی گردد.

photo15

از مزایای دیگر واترجت این است که بخاطر کم بودن خوراک برش (گپ بـــرش (خوراک برش) در پروسه واترجت بنا به تنــــوع نازل در بازار از 0.2میلیمتر تا 1.3 میلیمتر می باشد.) بخصوص در فلزات گرانقیمت مانند استیل ضد زنگ، تیتانیوم و دیگر فلزات گرانبها، دور ریز مواد و به اصطلاح پرت شدن فلز به حداقل می رسد که منجر به صرفه جویی بسیاری می گردد.

مزیت دیگر آن توانایی برنامه ریزی و سرعت بالای عملیات برش می باشد. علاوه بر این ایمنی کار با دستگاه واتر جت بالاتر از سایر دستگاه ها می باشد.

مزیت آخر این دستگاه مسائل زیست محیطی می باشد. این پروسه فاقد دود و غبار و مواد آلاینده سمی می باشد و بخاطر اینکه مواد ساینده استفاده شده در این عملیات سمی نمی باشد آب استفاده شده در این عملیات به راحتی قابل بازیافت می باشد.

photo16

شرکت پایابرش توس آماده انجام هرگونه خدمات مشاوره در ارتباط با استفاده از دستگاه برش می باشد. بدین منظور با شماره 05136510943 و یا با شماره همراه09122008001 تماس بگیرید. همچنین برای مطالعه مشخصات دستگاه برش واتر جت پنج محوره روی آن کلیک کنید.

تماس با ما

آدرس:   شهر قدس - شهرک صنعتی زاگرس - خیابان گلبرگ جنوبی - خیابان تلاشگران - کوچه کاوشگران - پلاک ۶

موبایل:   09122008001

ایمیل:   info@technowaterjet.com